środa, 21 października 2015

Kontenery dawniej i dziś

 Metalowe skrzynie o zunifikowanych rozmiarach, znalazły zastosowanie przede wszystkim w transporcie. Choć stosowane od dawien dawna kontenery, to i do dziś można je spotkać w spedycji i transporcie morskim, śródlądowym, kolejowym jak i nawet lotniczym. Tankowce przerabiano na kontenerowce bądź też konstruowano statki specjalnie tylko i wyłącznie do ich przewozu, samochody ciężarowe wyposażone były w czopy, w których umieszczano kontenerowce. 
Dziś mimo ujednolicenia ich rozmiarów, wagi i innych gabarytów, stanowią świetny środek do transportowania przede wszystkim drobnicy, ale również uniwersalna konstrukcja wewnętrznego szkieletu staje się świetnym rozwiązaniem do przewozu cysterny czy też innych jednostek ładunkowych. 

Wykonanie z metalu czy też stali staje się bardzo trwałe i nadaje cech, jakie pozwalają użytkować do wielokrotnie. Można więc nie tylko na stałe korzystać z kontenera kupując go, ale także sprzedać jeśli jest już niepotrzebny czy też wynająć na określony czas. 
Poza transportem, ze względu na trwałe jak i estetyczne wykonanie, sprawdza się do budowy obiektów użytkowych różnego rodzaju. Magazynów, hal, szatni, placówek biurowych, a nawet obiektów mieszkalnych. Dostępność różnych kolorów daje możliwość zadowolenia gustów najbardziej wymagających. Wewnątrz z kolei można wyposażyć kontener praktycznie dowolnie wedle własnych życzeń i potrzeb. Umieścić tutaj można zarówno bezpieczną instalację elektryczną jak i sanitarną. Ocieplić wnętrze, jak i zainstalować klimatyzację, która sprawdzi się podczas upalnych jak i mroźnych dni. 

Wbrew pozorom kontenery dają możliwość stworzenia wielkopowierzchniowych obiektów, ponieważ modułowa budowa, identyczne łączenia i ujednolicona konstrukcja pozwala na dowolne łączenie w poziomie jak i w pionie. W zależności od tego co ma znaleźć się w środku, można również wybrać model o podwyższonym stropie. Szeroki wachlarz zastosowań w połączeniu z ich funkcjonalnością, trwałością oraz estetycznym wyglądem okazuje się być kluczem do usprawnienia wielu kwestii.

  

2 komentarze: